Čistenie a dezinfekcia ozónom

Keď je leto v plnom prúde a s ním aj neznesiteľné teploty, siahame aj v našich autách po klimatizácií, ktorá bola pred dvadsiatimi rokmi považovaná za veľký luxus, avšak v dnešnej dobe je to už samozrejmosť a teší sa veľkej obľube.

V systémoch klimatizácie v aute, kde je vysoká vlhkosť a priaznivá teplota, sú ideálne podmienky pre vznik nebezpečných baktérií a plesní. Tieto sú nielenže príčinou nepríjemného zápachu, ale šíria sa aj do priestoru interiéru. Môžu potom ohrozovať zdravie posádky vozidla a hlavne malých detí, alergikov a astmatikov ktorých imunitný systém je menej odolný.

Nová metóda, ktorou je čistenie ozónom O3, je oveľa účinnejšia. Ozón je známy prostriedok zo zdravotníctva na čistenie operačných nástrojov. Nielenže dezinfikuje, ale sterilizuje, čo znamená, že ničí všetky choroboplodné zárodky a aj spóry, ktoré sú odolné voči väčšine dezinfekčných prípravkov.
cistenie-ozonomOzón je plyn, ktorého molekuly sú mnohonásobne menšie ako molekuly aerosólu pri chemickom čistení. Tým sa jeho dezinfekčné účinky prejavia aj na miestach, kam sa bežná chémia nedostane. Veľmi rýchlo - až 100 krát rýchlejšie ako chlór - ničí odolné druhy a formy mikroorganizmov.

Okrem toho je ako plyn pri čistení klimatizácie rozptyľovaný v interiéri vozidla a tým dochádza k odstráneniu biologického znečistenia prieduchov, čalúnených materiálov, sedačiek a výplní, ktoré spôsobovali nepríjemný zápach.  

Výhody čistenia klimatizácie ozónom:

  • osvedčený prostriedok, ktorý sa používa v zdravotníctve a na sterilizáciu pitnej vody,
  • sterilizácia ničí baktérie, vírusy, spóry a plesne v klimatizácii a v interiéri,
  • molekuly ozónu sú malé a prenikajú všade, čo bežné chemické čistenie neumožňuje,
  • zdravotne nezávadné riešenie bez zbytkových chemikálií,
  • odstránenie pôvodcov zápachu z celého interiéru,
  • riešenie ohľaduplné voči životnému prostrediu. 

PNEUSERVIS

Pneuservis PneuCar s.r.o v Čadci vám ponúka komplexné služby v oblasti predaja, výmeny a servisu pneumatík a diskov na všetky typy motorových vozidiel.

NAŠA PREDAJŇA

Príďte do predajne PneuCar s.r.o. sídliacej na ulici Fraňa Kráľa 2080. Okrem kompletných automobilových služieb a potrieb nájdete u nás zaujímavé RC modely a príslušenstvo k nim.

RÝCHLY AUTOSERVIS

Kompletné služby, odborný prístup a moderné vybavenie v autoservise v Čadci vám zabepečia rýchle riešenie problémov s vašim autom.